Programmeerimise algõpe 3.-9. klass. Osa 7

Seitsmes nädal (28.-29. oktoober 2019) näitas noortele, kust leida lisaressursse ning abimaterjale ja andis programmeerimise õppimisest vahepala ehitamise näol (PowerPoint ja PDF).

Alguses kordasime üle kõige olulisemad asjad nagu projekt ja programm, salvestamine ja nimede muutmine ning näitasin, et nad saavad alati ise endale “spikri” ette võtta kui miski meelest läinud.

Leheküljel 4 näitasin, et meil on menüüd (kõige vasakpoolsem), mille alla on alammenüüd ning sealt alt omakorda leiame õppetükid, kust saab infot, mis võib aidata (näiteks erinevad ehitusjuhendid).

Lobby ehk avalehe menüüdega tutvumiseks andsin umbes 15 minutit kui kõik olid hakanud ehitama mingit mudelit, palusin väikese pausi teha töösse ja selgitasin lehekülg 7 olevat ülesannet. Ülejäänud kohtumine läkski selle peale, et noored kas ehitasid erinevaid mudeleid või ehitasid ühe mudeli ja hakkasid seda täiendama. Oluline on, et kui mudel valmis ehitatud, siis ka programmiga tööle see panna, te testida selle töökindlust ja -võimet.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga