Programmeerimise algõpe 3.-9. klass. Osa 11

Nädalad 11-13 (2.-3., 9.-10. ja 16.-17. detsember 2019) võtan kõik kokku ühe postituse alla, sest pühendusime COR3 robotile (nii ehitamisele kui programmeerimisele) ning materjalideks PDF ja PowerPoint. Lisaks mainin ära, et novembri viimasel nädalal käis Diana noori aitamas, millest ma täpsemalt kirjutada ei oska 😛

COR3 roboti ehitamise puhul läheb 1-2 kohtumist (90 minutit), olenevalt noortest. See osa õppetükist võtab eriti arvesse, et erineva kiirusega tiimid tegutsevad ning kellel robot varem valmis saab, saavad hakata programmeerimisega tegelema. Olen pakkunud võimalust teha linnaläbimist või kasutanud FLL matti, samuti noored on ise endale takistusradasid teinud ja lihtsalt progenud robotit liikuma.

Kõik need kohtumised on tegelikult üpris vabad ja kaootilised, eesmärk ongi lasta noortel veidi iseseisvalt tegutseda ning formaalset õpet miinimumi juures hoida.

Edasi on võimalik minna kahte moodi. Jätkata ehitamise põhitõdedega ning lasta noortel hakata linnaläbimise võistluseks valmistuma (aprillis tavaliselt Robomiku Lahing) – kas COR3 robotiga või lasta ise noortel robot ehitada. Teine võimalus on liikuda edasi ekraani ploki juurde. Loomulikult olemas veel kolmas, neljas jne võimalus, vastavalt sellele, kuidas huviringi eesmärgid ja tegevus planeeritud on.

Detsembri viimasel kohtumisel ehk viimasel korral enne jõule on tavaliselt rohkem vabategevust ning mitmed noored COR3 robotiga tegelemise asemel hoopis koristasid segaduse kasti või ehitasid WeDo 2.0 põhjapõtra.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga