jaanuar 12, 2019

LEGO EV3

Siin lehel on umbes aastajagu materjali LEGO EV3 robootikakomplektile, mis sobilikud nii tunnis kui huviringis kasutamiseks soovituslikult 10-16 aastastele noortele. Materjale on võimalik kasutada peatükkidena üksikult, segamini või ühtse ainekavana (vastavalt noorte kogemusele, vanusele ja õppe eesmärkidele).

Kuna peamine eesmärk antud kogumikul on anda materjalid aastaseks huviringis kasutamiseks, mis annab korralikud EV3-e baasteadmised ja mis valmistab noored ette järgnevateks võistlushooaegadeks on suur rõhk ka teoorial (eriti esimestel tundidel) ning see on soovituslik noortele ka selgitada – raske õppistel, kerge lahingus.

Ette on antud soovituslik tundide jaotus, kuid tuleb arvestada, et rühmad on erinevad (suurus, vanus, eelnev robootikakogemus) ning see on vaid soovituslik, kuid mitte rangelt kohustuslik. Peatükiga võib pooleli jääda ning järgmine kord jätkata, samuti võib liikuda kiiremas tempos, kui see vajalik on.

Peatükk 1: sissejuhatus robootikasse

Peatükk 2: roboti kontroller. Brick

Peatükk 3: Programmeerimine. Projekti avamine, salvestamine, sulgemine. Arvuti ühendus robotiga

Peatükk 4: roboti täiturid – tuled

Peatükk 5: roboti täiturid – kõlar. Sound Editor

Peatükk 6: roboti täiturid – keskmine mootor. Lobby

Peatükk 7: roboti täiturid – suur mootor. Mootorite pöörlemise suund, kiirus ja kestvus. Suur mootor – ehitame. Move Tank plokk. Move Steering plokk

Peatükk 8: paralleeljadad

Peatükk 9: linnaläbimine

Peatükk 10: COR3 roboti ehitamine ja programmeerimine

Peatükk 11: roboti täiturid – ekraan. Image Editor

Peatükk 12: sissejuhatus – andurid, wait, loop & loop interrupt